Aktualizacja z TaxFree 5

Jeśli posiadana wersja programu TaxFree 5 nie jest ostatnią dostępną w plikach do pobrania, należy w pierwszej kolejności zaktualizować program TaxFree5 do ostatniej dostępnej wersji.

 TaxFree.Online domyślnie używa nowego formatu plików bazy danych i jeśli wersja  5 pracowała na silniku MSAccess to po zainstalowaniu nowego programu istnieje możliwość przeniesienia danych z TaxFree5 (Konfiguracja -> Serwis -> Import danych z  TaxFree 5).

 W pozostałych przypadkach wystarczy podłączyć się do bazy danych programu TaxFree 5 i zostanie ona uaktualniona (TaxFree 5 nie będzie już mógł na niej pracować). Obsługa zwrotów VAT do dokumentów wystawionych przed 01.01.2022 jest obsługiwana w TaxFree.Online.

Transfer licencji z TaxFree 5

 Po zainstalowaniu programu TaxFree.Online, należy w konfiguracji (Konfiguracja -> Dane firmy) zarejestrować konto na naszym serwerze, a następnie je potwierdzić klikając na link w przesłanej wiadomości.


  W przypadku gdy nie pojawia się komunikat potwierdzający założenie konta lub nie można pobrać danych z GUS, należy zaktualizować system operacyjny do Windows 10 lub spróbować włączyć obsługę protokołu TLS 1.2 w Windows 7. 

TaxFree.Online i Windows 7

Potwierdzone mailem konto zostanie aktywowane i licencja zostanie przetransferowana w ciągu 24 godzin.